To jest nasz dom. Nasz to znaczy Haręzów. Cały dom zbudował Gruby. Lubił podkreślać, że tylko pianino zrobił kto inny. Gruby, był bardzo utalentowanym artystą rzeźbiarzem. Tworzył unikatowe meble, rzeźby w drewnie i w kamieniu. Posługiwał się też metalem, czasem wykonywał biżuterię.
Gruba zajmuje się muzyką i muzykoterapią. Gra na pianinie. Uczy. Wydała dwie książeczki: Pamięć podręczna – swoisty kalendarz na każdy rok, służący do zapisywania istotnych rocznic, dat.. tego wszystkiego co współcześnie większość osób koduje w telefonach; oraz, przy współpracy z Lesławem Miśkiewiczem, tomik wierszy Grubego: Pióro oczyszczone wodą.
Dom oczywiście, jak to dom, służy do mieszkania ale jednocześnie stanowi galerię – muzeum prac Grubego. W jednym z pokoi mieści się także zbiór moich rysunków i obrazów. Wszystkie meble, które służą domownikom na co dzień są przedmiotami o walorach artystycznych.
Grubi wraz z przyjaciółmi ustanowili plener artystyczny organizowany w Talkach …co 20 lat. W 2020 roku odbyła się trzecia edycja. Skutkiem tego w domu znajduje się kolekcja prac polskich malarzy, rzeźbiarzy i grafików którzy brali udział w tych spotkaniach.
Prace Andrzeja Haręzy (Grubego), można podzielić ze względu na tematy, na przykład: ptaki, cycki, stołki, lampy; i rodzaje (a nawet gatunki), na przykład: ptaki na nóżce od kieliszka, ptaki wiszące, ptaki wiszące w obręczy, żurawie, kaczki, mewy, łabądki, cycki kamienne, cycki drewniane, cycki-zakładki do książek, cycki spinki do mankietów ( przy współpracy z jubilerem Janem Wiszniewskim), krzesła z cyckami, ryby… Jednak każdy podział będzie trochę niesprawiedliwy i zbyt sztywny dla mnogości odmian tej różnorodnej twórczości.